Usługi rębakiem

Usługi rębakiem

Świadczymy wszystkie usługi związane z rębakiem na terenie Krakowa i pobliskich miejscowości. Karczowanie działek przy pomocy mulczera, rozdrabnianie gałęzi i pni oraz fragmentów drzew. od 2018 roku.

Jak pielęgnować drzewa miejskie i działkowe?

Jak pielęgnować drzewa

Wszyscy zapewne wiedzą, że roślinność jest potrzebna ludziom także w dużych miastach. Tam, gdzie są bardzo rozwinięte technologicznie tereny, jakiś mały zielony zakątek czy park jest zawsze świetnym rozwiązaniem, ponieważ daje możliwość krótkiego odpoczynku i odetchnięcia. Zawsze przyjemniej jest usiąść wśród drzew, w ciszy niż na wprost ulicy patrzeć na przejeżdżające samochody.

Jest też wiele ludzi, którzy posiadają własną niewielka działkę, nawet w mieście. Są bowiem wyznaczone tereny tak zwanych ogródków działkowych, gdzie każdy może prowadzić jakieś małe uprawy, a później w nagrodę za włożoną w to pracę może mieć własne warzywa i owoce.

Jednak, aby drzewa były zdrowe i długo rosły oraz dawały plony, w przypadku drzewek owocowych konieczne jest, aby w odpowiedni sposób się nimi zajmować i nie pozostawić ich samym sobie, ponieważ może to spowodować, że szybką obumrą.

Pielęgnacja drzewek owocowych

Usługi mulczerem

Każdy gatunek wymaga nieco innego podejścia. Już na samym początku istotne jest w jakim okresie należy posadzić dane drzewko. Na przykład grusze najlepiej sadzić do połowy października, a jabłonie od połowy października aż do przymrozków. Śliwy można posadzić zarówno jesienią jak i wczesną wiosną, natomiast czereśnie i brzoskwinie wyłącznie na wiosnę.

Jeśli chodzi o przycinanie drzewek warto pamiętać, że jabłonie przycina się na koniec jesieni, a nawet w zimie, a przykładowo brzoskwinie – na wiosnę. W przypadku śliwy najlepiej jest wycinać tylko chore i uschnięte gałęzie. Technika przycinania jest nieco odmienna w każdym gatunku drzewka.

Dla drzewek owocowych ważne jest również odpowiednie zawożenie, które zapewnia im składniki, jakich nie posiadają naturalnie w glebie. Ponadto warto zdecydować się na opryskanie drzewka jeśli wiemy, że istnieje ryzyko zaatakowania przez jakiegoś szkodnika. Najlepiej jest to zrobić, zanim pojawią się liście. Trzeba także pamiętać o odpowiednim osłonięciu zwłaszcza młodych drzewek na czas zimy.

Jak dbać o drzewa w parkach?

Głównym zabiegiem pielęgnacyjnym w przypadku drzew miejskich jest przycinanie. Ma ono na celu przerzedzenie gęstej korony drzewa, usunięcie chorych czy połamanych gałęzi oraz odpowiednie jego ukształtowanie.

W przypadku krzywo rosnącego drzewa, o ile jest to możliwe, warto spróbować przywiązać je do jakiegoś słupa, co może pomóc je odgiąć w drugą stronę. Jeśli to jednak nie dało pożądanego efektu trzeba wyciąć najbardziej obciążające gałęzie, aby w przyszłości nie było zagrożenia złamania.

Jeśli jednak jakieś drzewo jest schorowane, uschnięte bądź rośnie w taki sposób, że jest ryzyko jego złamania, co może zagrozić bezpieczeństwu ludzi, należy je jak najszybciej wyciąć. Takimi sprawami zajmują się odpowiednio wyspecjalizowane firmy, co daje pewność prawidłowego wykonania pracy i gwarantuje bezpieczeństwo.